Modne kolory w domu

Podobnie jak w modzie odzieżowej, tak i w aranżacji wnętrz panuje moda na kolory, style czy materiał. Tegoroczny trend kolorowy krąży wokół kontrastów. Bazę kolorów tworzy beż, biel i pastele, które połączone z intensywnymi barwami, mają za zadanie monotonne pomieszczenie zamienić w interesujący pokój. Mocna czerwień i fiolet w połączeniu z barwami należącymi do bazy, tworzą wnętrze, które stanie się wyrazistym miejscem. Świat mody zachłysnął się monochromatycznym total look, czyli intensywnymi odcieniami. Pomarańcza, fiolet, zieleń i czerwień są kolorami na topie. Połączenia pełne energii są przede wszystkim dla osób odważnych, którym nie przeszkadzają oryginalne wnętrza.
W domu, w którym panuje ciepła i romantyczna atmosfera, nie może zabraknąć fioletu. Na rynku można dostać szeroka paletę odcieni tego koloru. Idealnie się komponują z beżami czy kremami.
Ten rok wpisuje się też w trendy naturalne. Styl eko jest stylem, który jest polecany przez projektantów. Połączenia koloru zielonego, brązowego i błękitnego stworzą idealną kompozycję. Styl ten nie kończy się tylko na kolorach. Ważny też jest materiał, który posłużył do wykończenia wnętrza. Można tu wymienić kamień, meble wykonane z wikliny, panele drewniane czy bawełnę. To, czy zostały te elementy wykonane w sposób ekologiczny, trudno jest ustalić, gdyż producenci nie zawsze udzielają takich informacji. Na rynku istnieją jednak takie firmy, które promują swoje ekologiczny produkty i od nich uzyskamy wszystkie niezbędne dane. Taki styl najczęściej jest wybierany przez osoby, które myślą o przyrodzie i chcą być bliżej niej, właśnie dzięki wykorzystaniu takich materiałów i kolorów. W swoim domu wykorzystają też liczne dodatki, które pomagają stworzyć odpowiednia atmosferę i urozmaicą wnętrze. Można wykorzystać do tego rośliny doniczkowe. W takim domu nie powinno zabraknąć bambusów czy suszu roślinnego.

Więcej:, , ,

Zostaw komentarz

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

Przeczytaj poprzedni wpis:
klimatyzaja
KLIMATYZACJA: Prawdy i Mity

Towarzyszy nam każdego dnia, w samochodzie, pracy, instytucjach publicznych, coraz częściej również w domach. Zdania co do skuteczności klimatyzacji i...

Zamknij