Jak urządzić poddasze?

Wykończone poddasze staje się idealnym miejscem do wieczornego relaksu przed telewizorem, odpoczynku z dobrą książką czy po prostu nocnego odpoczynku. Najczęściej znajdują się tam sypialnie, chociaż może tam też się znajdować pomieszczenie, które będzie wieczorami gromadziło całą rodzinę. Taka telewizornia jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ w salonie nie zawsze dzieci mogą spędzić czas przed telewizorem. Kiedy przychodzą znajomi rodziców, dzieci udają się do swoich pokoi. Mając taki salonik na poddaszu, unika się też hałasów, które są związane z zabawami dzieci. Maluchy buszują na poddaszu, a rodzić może spokojnie posłuchać wieczorem wiadomości dnia lub obejrzeć ciekawy film.

Poddasze uniwersalnym miejscem

Poddasze na pewno ma dużo jeszcze innych funkcji, które warto wykorzystać. Przed aranżacją dobrze jest się zastanowić, jaką ma spełniać rolę. Odpowiedź na to pytanie pozwoli na przygotowanie funkcjonalnego poddasza, które będzie cieszyło wszystkich mieszkańców.

Podczas aranżacji poddasza trzeba pamiętać o doświetleniu tego miejsca. Okna połaciowe są bardzo ważne, jednak nie może być ich za dużo. Można skorzystać też z podłączenia dodatkowego oświetlenia. Mogą być w zaskakujący sposób oświetlone półki czy zamontowane dodatkowe lampy w suficie czy nawet lampeczki w krokwiach, które ozdobią poddasze.
Dużym problemem może być zainstalowanie kuchni. Utrudniają sprawę skosy, które ograniczają zastosowanie niektórych rozwiązań. Najlepiej jest zrezygnować z szafek wiszących, gdyż te wymagają ściany murowanej. Zamiast nich można wykorzystać szafki stojące i wyspę, która na poddaszu będzie idealnym rozwiązaniem.
Z kuchnią powinien łączyć się salon. Można go oddzielić za pomocą przesuwanych drzwi szklanych.
Na pewno pięknie będzie się prezentowała łazienka. Jest to małe pomieszczenie, jednak stworzy przytulną atmosferę. Wystarczy tylko właściwie rozmieścić wyposażenie, zamontować odpowiednie światło.
Na poddaszu będą także miejsca, które nie zostaną zaadaptowane, ponieważ są trudno dostępne. Można tam umieszczać różne przedmioty, których nie używa się codziennie. Miejsca te są takimi pomieszczeniami nieużytkowymi, które będą spełniać funkcje przechowalni.

Więcej:, , , ,

Zostaw komentarz

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

Przeczytaj poprzedni wpis:
klimatyzaja
KLIMATYZACJA: Prawdy i Mity

Towarzyszy nam każdego dnia, w samochodzie, pracy, instytucjach publicznych, coraz częściej również w domach. Zdania co do skuteczności klimatyzacji i...

Zamknij